fa-IRen-GB
ورود به سايت

امداد دانش آموزی Cospace

درباره لیگ

اطلاعیه شماره 5 - 1391/12/07:

با توجه به نگارش قوانین بر اساس سرور 2012 ، و عرضه نسخه جدید سرور (2013) توسط سایت اصلی CoSpace ، مسابقات ایران اوپن 2013 بر روی سرور 2012 برگزار خواهد شد.


     ربوکاپ جوانان شاخه‌ایی از پروژه جهانی موسوم به ربوکاپ می‌باشد که به نوجوانان و جوانان زیر 19 سال اختصاص دارد. مسابقات ایران اپن افتخار دارد تا به عنوان معتبرترین و بزرگ‌ترین مسابقات رباتیک کشور و منطقه، هر سال پذیرای ده‌ها تیم و صدها دانش‌آموز و دانشجوی نخبه، خلاق، توانا و پیشروی ایرانی و خارجی در بالاترین سطح علمی و عملی باشد.

     در لیگ CoSpace دانش‌آموزان به طراحی الگوریتم و نوشتن برنامه بر اساس یک محیط برنامه نویسی ساده و استاندارد می‌پردازند. مسابقات یک بار در محیط شبیه‌ساز مجازی برگزار شده و بار دیگر الگوریتم‌ها در محیط حقیقی روی ربات‌ها برنامه‌ریزی می‌شود و عملکرد ربات‌ها در محیط حقیقی به مسابقه گذاشته می‌شود. می‌توان گفت که لیگ CoSpace پلی میان محیط مجازی و حقیقی بوده و زمینه فعالیت و خلاقیت زیادی را برای دانش‌آموزان و دانش‌پژوهان جوان فراهم می‌آورد.

ما و تمام دوستان جوانمان در این پروژه به این شعار باور داریم که:

برنده یا بازنده تفاوتی نمی‌کند، تنها آموخته‌هایتان از این مسابقات برای شما می‌ماند!      TDP: گزارش فنی تیم، TDP، باید مطابق نوع نگارش موجود در فایل ذیل و با رعایت نکات ذکر شده در قوانین مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2013 نوشته شده و از طریق وب سایت رسمی مسابقات (حساب کاربری) ارسال شود.

TDP - Doc

TDP - PDF

تذکر: ملاک کمیته فنی، قوانین فارسی است.

اطلاعیه شماره 4 - 1391/11/15:

مهلت ارسال فیلم و گزارش فنی تا پایان روز دوشنبه 30 بهمن تمدید شد.اطلاعیه شماره 3 - 1391/11/03:

کلیه‌ی تیم‌ها موظف هستند، گزارش فنی (TDP) خود را مطابق نوع نگارش موجود در قسمت قوانین از طریق وب سایت رسمی مسابقات (حساب کاربری) و فیلم عملکرد ربات را با رعایت نکات ذکر شده در متن قوانین، به آدرس CoSpace@iranopen.ir  ارسال نمایند. آخرین مهلت ارسال گزارش فنی و فیلم 15 بهمن است.


اطلاعیه شماره 2 - 1391/10/03:

با توجه به توقف فروش ربات‌های پلتفرم از سوی کمیته جهانی مسابقات، مسابقات ایران اوپن 2013 قادر به تأمین ربات‌های آماده استاندارد (پلتفرم استاندارد)  برای تیم‌ها نمی‌باشد. از این رو مسابقات حقیقی به صورت آزاد برگزار شده و جزئیات قوانین مسابقات در فایل فارسی قوانین ذکر شده است.


اطلاعیه شماره 1 - 1391/10/30:

لطفا سوالات و پیشنهادات خود را در ارتباط با لیگ­های دانش‌آموزی به آدرس ایمیل CoSpace@iranopen.ir  ارسال بفرمایید. توجه داشته باشید که با توجه به حجم بالای ایمیل­ها پاسخ به ایمیل شما عزیزان زمانبر است و ممکن است تا یک هفته زمان نیاز داشته باشد.